Yangın Merdiveni

Türkiye son on yılda inşaat alanında devasa bir mesafe kat etmiş bulunmaktadır.  Ekonominin bir numaralı itici gücü olan inşaat sektörü her alandaki faaliyetlerini arttırmış bu da pek çok yeni alış veriş merkezi, iş hanları, devlet binalarının devasa boyutlarda yeniden yapılmasını sağlamıştır. Bu devasa binalarda bir afet anında en hızlı bir şekilde tahliyeyi sağlamak için yangın merdiveni bulundurmak hem zorunludur hem de modern bir yapıda olması gereken bir elemandır. Bir doğal afet gerçekleştiğinde bu tür binalarda panikleyen ne yapacağını bilemeyen insanların kapanmış bir çıkışa yönelmesinden daha vahim bir durum olamaz. İşte yangın merdiveni olan bir binada çok rahatlıkla yüzlerce insanın binadan kaçışını sağlayacak bir kaçış yolu olmasının önemi tartışılmaz.
Sanayi devrimin getirdiği gelişimle beraber binalardaki kat sayısı hızla artmış dar alanlarda binlerce insanın yaşamasına olanak sağlayan apartmanların ve gökdelenlerin inşası ile binalardaki güvenlik sorunlarına yenileri eklenmiştir. Bu güvenlik sorunlarından birisi de yangın, deprem gibi bir afet anında bu yükseklikteki binalardan insanların nasıl tahliye edileceği sorusudur. Çeşitli yöntemler düşünülmüş olunsa da en uygununun binanın ana yapısından bağımsız ama binaya bütünleşmiş bir çıkış sisteminin olduğudur. On katlı yapılar için bina dışından eklemlenen bir yangın merdiveni kabul görürken daha yüksek binaların içinde olan merdivenler uygun görülmüştür.
Yangın merdiveni deyince biçimsiz binanın yapısını bozan çirkin bir bileşen insanların aklına gelmektedir. Elbette ne yaptığını bilmeyen insanların elinden başka türlüsü de gelmezdi zaten. Fakat bizim gibi profesyonel firmalar her binanın dokusunu inceleyip en doğru uygulamayı hesap ederek geçmiş deneyimlerinin ışığında en uygun modeli saptayarak üretime geçmektir.
Projenin öncesinde ister bina olsun isterse olmasın uygulama yapılacak yeri görüp bir ön çalışma yapmak sadece bize has bir davranıştır. Böylece en güzel şekil ortaya çıkacak çevresine uyumu en üst seviyede olacak bir yangın merdiveni göze oldukça hoş görünmektedir. Bu ön çalışma için siz değerli müşterilerimizden ayrıca bir ücret talep edilmemektedir. Bu tamamen bizim kalite yönetimi politikalarımızın bir sonucudur. İstediğiniz an bizimle iletişime geçerek uzman arkadaşlarımızdan randevu alabilir ve yerinde inceleme isteyebilirsiniz.
Ülkeniz her köşesine en kaliteli üretimi götürmek bizim için onurdur. Son derece bu kaliteli hizmete oldukça uygun ve ekonomik fiyatlarla sahip olmanız için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektir.

2 comments on “Yangın Merdiveni
  1. Yasin imece dedi ki:

    Çok temiz çalışıyorlar. Malzemeler de son derece kaliteli.

  2. Tek Anatolya dedi ki:

    Gerçekten ilgi muhteşem. Her sözlerinin arkasında duruyorlar.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: